Závody 27. 10

Přišla další sobota a s ní i naše další akce, která byla tou největší pro letošní podzim a možná i celý rok.

Pořádali jsme závody podle NZŘ. Sešlo se nám spousta závodníků a někteří to vzali rovnou se dvěma pejsky. To nám, ale vůbec nevadí, my jsme na takový příval lidiček byli připraveni.

Počasi si řeklo, že nám ukáže, kdože je tu pánem a tak celé dopoledne sněžilo a foukalo. No prostě žádný podzim, ale pěkná zima. Jen doufám, že na další akce se to trochu umoudří a zlepší. Přeci jenom takové slunné parné počasí jako bylo tuto sobotu, bychom si moc nepřáli.

Posuzovat nám ten nával účastníků přijel náš známý pan rozhodčí Jarda Tišl. Ujmul se toho opravdu s chutí a vervou. Takže i přes veliký počet účastníků jsme měli ve dvě hodiny hotovo. Nejvíce závodníků 14 bylo v kategorii ZZO, druhá kategorie ZVV 1 byla obsazena 8 závodníky a na poslední ZVV 2 z původních 6 zbyli jen 4 závodníci - takže jen tak tak, abychom ji otevřeli. Naši členové se nenechali zahanbit a samozřejmě hájili naše barvy ve všech kategoriích. A dokonce se i velice zadařilo, měli jsme několikrát i zástupce "na bedně".

I přes veškerou nepřízeň počasí se nastoupilo napřed na poslušnosti a poté pak na obrany. Jak mezi poslušnostmi, tak mezi obranami najdeme velmi vydařené, ale i naopak něčím pokažené cviky. Nám to, ale nevadí, děláme to s láskou a pro radost. Příště se třeba zadaří úplně jinak.

No a pak už jen vyhodnotit body, seřadit pořadí, udělit diplomy a rozdat ceny. Těch tento rok bylo opravdu požehnaně, takže každý pejsek dostal něco malého do čumáčku. Je samozřejmé že umístěni "na bedně" si odnesli více až jim kolikráte nestačili dvě ruce.

 

Fotilo se hned na několik fotoapáratů a tak se nám tu sešlo několik odkazů, kde fotečky najdete:

alroman.rajce.idnes.cz/

muffinko.rajce.idnes.cz/

crosbik.rajce.idnes.cz/