Rok se s rokem sešel a my se rozhodli pořádat zkoušky podle zkušebního řádu TART. Kdo jiný, než Honza Dubový by měl být rozhodčím. A tak k nám toho 2. srpna přijel. Opět v dobré náladě a plný humoru. 

Měli jsme celkem plnou startovní listinu a tak jsme se pustili do práce. Počasí bylo krásné a slunečné. Takže i naše fotky vypadají k světu.

Začalo se tradičně výjezdem na stopy. Tam se naši čtyřnozí svěřenci opřeli do postrojů a hurá za předmětem. Honza hodnotil a zapisoval body.

Po příjezdu a malém občerstvení se začaly dělat poslušnosti. No a na našich pejscích je vidět, že ani teplo a sluníčko jim nevadí a pěkně pracují. A Honza, tak měl na co se dívat a co posuzovat. Dobrá nálada nás neopouštěla ani při nějaké té bodové ztrátě.

No a na co se většinou nejvíce těšíme - obrany - přišly na řadu po lehkém obědě. Přeci jen tím, že zkoušky jsou dvoudenní a Honza tudíž neměl kam spěchat, mohli jsme ve veselém duchu pokračovat i nadále. Zvládly se i obrany. A dva účastníci museli ovšem počkat až na večer, kdy se pejskové prověřovali až za tmy. Honza se vybavil baterkou a zavelel: „Jdeme na to.“ No my pouze slyšeli štěkat pejsky. Když se vrátili, mohli jsme gratulovat.

Druhý den proběhl ve stejném duchu. Opět jsme zájemců o zkoušku měli dost a tak jsme pracovali hezky od rána.

Také v neděli se vyjelo na stopy. Ovšem v neděli se počasí trochu umoudřilo a nebylo takové horko. A tak se pejskům pracovalo trochu lépe.

I do poslušností jsme se pustili s vervou a nadšením. I když někdy nás pejskové vyšplouchli a nějaký ten nečekaný ztrátový bod byl.

Úplně na závěr dvoudenního klání přišly druhé obrany. Zamířilo se opět do přírody. Figuranta si našli všichni pejskové a velice hbitě. No a to, že si ho pak mohli chytit a zakousnout se do něj, už pro ně bylo odměnou.

Na závěr mohu říci, že dvoudenní zkoušky se nám povedly a určitě se příští rok budou pořádat znovu. Těšíme se na pana rozhodčího Honzu Dubového, že zas přijede a bude hýřit dobrou náladou, která se u nás rozhodně neztratí. Tak za rok ahoj

 

 

Pár fotek na kouknutí:

muffinko.rajce.idnes.cz/2._-_3._8._2014_zkousky_TART_-_Honza_Dubovy/