22. 10. Závody

Tento den začal, jako by se nám už hlásila zima či co. Bylo mlhavo a dokonce na trávě se ukazovala celkem slušná jinovatka či skoro námraza. Měli jsme v plánu pořádat závody podle dvou různých zkušebních řádů. Bohužel jsme pak zůstali u našeho klasického zkušebního řádu, takže se soutěžilo podle NZŘ.

Rozhodčím byl náš už na závody tradiční Jaroslav Tišl. I tento rok měl s účastníky trpělivost a všem měřil, jak se dle jejich výkonů slušelo.

Start závodu jsme kvůli počasí a hlavně námraze na kladině a žebříku posunuli. Přeci jen nikdo nechce, aby se jeho čtyřnohý kamarád nějak zranil. O to více se pak snažilo si v daném počasí uhájit, to co se pejska naučilo a aby se to povedlo předvést.

Tradičně jsme mělil závod beze stop. Tudíž jsme začali poslušností. Pejkové si opět řekli, že nejsou na tréninku a že si předvedou, co se jim chce. Páníčkové z toho kolikráte nebyli moc nadšení. Po malé pauze a občerstvení pana rozhodčího, psovodů, diváků i pejsků se pokračovalo. Obrana byla tou disciplínou, kterou jsme se kochali. Neboť je vždy na co koukat, jak pejsek čapne lumpíka za rukáv a už ho nechce pustit.

Všichni dostali bodíky dle zásluh a my pak mohli určit vítěze. Dárečků tu bylo zase dost.

Sláva vítězům a čest poraženým. Všem děkujeme za návštěvu a příští rok se opět těšíme.

 

Fotečky můžete nalézt na našich dalších stránkách pro fotky určených - rajčeti:

alroman.rajce.idnes.cz/

muffinko.rajce.idnes.cz/